TRADER- Agent de Bursa

EGNATIA SECURITIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tranzactionare pe bursa, conform ordinelor clientilor cu respectarea prevederilor de operare stabilite de BVB;
- Verificarea executarii tuturor tranzactiilor si sumarul tranzactiilor de la Bursa, respectandu-se codul de etica si conduita, limitele cerute de client, ordinea de prioritate a ordinelor precum si regulamentele in vigoare;
- Operarea de transferuri de valori mobiliare in conturi si verificarea corectitudinii.

CERINTE

- Studii superioare - profil economic;
- Experienta pe Piata de Capital in calitate de agent de bursa (trader);
- Rigurozitate, atentie la detalii si mod de lucru organizat;
- Abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

SE DISCUTA IN CADRUL INTERVIULUI DE SELECTIE

S.S.I.F. EGNATIA SECURITIES S.A. societate de servicii de investi¿ii financiare, a luat fiinta in anul 1999 prin preluarea companiei de brokeraj NET INVESTsi este autorizat¿ ca intermediar de Comisia Na¿ional¿ a Valorilor Mobiliare (CNVM) prin decizia nr. 3192/28.11.2005, fiind membru al Asociatiei Brokerilor si actionar al S.C. Bursa de Valori Bucuresti S.A cu 1,48%.Societatea ofera consultan¿¿ cu privire la instrumentele financiare, inclusiv informare si consiliere cu privire la pie¿ele reglementate din România,servicii legate de subscrierea de instrumente financiare;consultan¿¿ Clien¿ilor persoane juridice cu privire la orice probleme legate de structura de capital, strategie industrial¿, precum ¿i consultan¿¿ ¿i servicii privind fuziunile ¿i achizi¿iile de societ¿ti.In prezent societatea are in portofoliu un numar de 200 de clienti persoane fizice si companii din Romania si strainatate