Trader (Agent de Bursa)

Intercapital Invest SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Procesarea ordinelor de tranzactionare la BVB; Procesarea ordinelor de tranzactionare la BMFMS;
- Contributii la stabilirea de strategii de investitii cu actiuni, obligatiuni si derivate;
- Derularea de activitati complementare (transferuri de actiuni, eliberare extrase de cont);
- Raportari specifice legate de activitatea de tranzactionare;
- Pastrarea legaturii cu institutiile pietei de capital.

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Experienta pe piata de capital in calitate de agent de bursa, agent de servicii de investitii financiare sau investitor;
- Studii superioare economice finalizate;
- Rigurozitate, atentie la detalii si mod de lucru organizat;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Domiciliul stabil in Bucuresti.

Reprezinta avantaje:
- Abilitati de comunicare in scris;
- Cunostinte de limba engleza;
- Experienta ca agent de bursa la BVB;
- Experienta ca agent de bursa la BMFMS;
- Cunostinte despre piata de capital.

Va rugam transmiteti CV insotit de scrisoare de intentie 10 August 2007.

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- pachete salariale atractive bazate pe performante si realizari,
- un mediu de lucru placut intr-unul din cele mai dinamice sectoare ale economiei,
- posibilitatea de promovare si de dezvoltare a cunostintelor si aptitudinilor profesionale.

Societate de Servicii de Investitii Financiare - investitii in actiuni, obligatiuni, derivate, fonduri. Detalii pe www.intercapital.ro.