TRADE MARK Legal Adviser

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura realizarea si implementarea formelor standard ale diverselor documente aferente derularii activitatii de proprietate intelectuala si respectarea procedurilor si competentelor de semnare a acestor documente.
Colecteaza informatii necesare de la clientii interni
Centralizeaza informatiile obtinute de la clientii interni si face cunoscute pe plan intern rezultatele centralizate
Depune cereri de inregistrare marci si monitorizeaza evolutia acestor cereri
Monitorizeaza in Romania marcile grupului
Monitorizeaza inregistrarea de catre terti a unor marci cu potential de risc mediu sau ridicat pentru marcile grupului si indica acest potential de risc in timp optim;
Asigura relatia cu consultantii IP externi.
Activitate juridica generala si administrativa (cercetare juridica pe teme IP, abonamente, studiu individual al materialului publicistic de specialitate, alocarea, analiza si centralizarea bugetului si cheltuielilor)

CERINTE

-studii superioare;
-experienta pe pharma e un plus;
-Engleza,avansat (intelegere, redactare,comunicare);
-Word - necesar, Excel - util, Access - util.

BENEFICII OFERITE

Pachet atractiv.

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 14 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Romania, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta in resurse umane,
- training si dezvoltare.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata româneasca. Iata numai câteva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne împreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurari, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche Romania, Rominserv, Xerox etc.