TOPOGRAF

ERBASU SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

– verifica punctele (bornele) predate de proiectant;
– determina traseele conductelor;
– determina pozitiile caminelor;
– indeseste reteaua de puncte cotate, pentru fiecare camin in parte;
– preda punctele cotate (bornele) executantilor, pe sectoare;
– traseaza coordonate stereografice (x, y, z) pentru diferite obiective;
– verifica cotele, pantele la conductele amplasate sau in curs de amplasare;
– traseaza constructiile in teren (axele acestora);
– amplaseaza balize – determina cota “0”;
– transmite cotele necesare pe intreg parcursul constructiei;
– determina noile trasee coordonate, pe care le transmite proiectantului;

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Geodezie, cu cunostinte si experienta minima de lucru pe statie totala;

Abilitati si trasaturi psihologice:
- spirit de ordine si disciplina;
- usurinta in comunicare;
- abilitati pentru lucru in echipa;
- corectitudine, flexibilitate;
- rezistenta la efort si stres;
- preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual.

BENEFICII OFERITE

- se discuta la interviu

S.C.CONSTRUCTII ERBASU S.A. asigura efectuarea de activitati de constructii montaj si reparatii la cladiri civile si industriale/agrozootehnice in tara si strainatate, constructii metalice, vopsitorii, izolatii termice si hidrofuge, lucrari edilitare (drumuri, retele de canalizare, incalzire, alimentare cu apa, statii de pompare, epurare, centrale termice, lucrari de constructii speciale, lucrari de constructii si reparatii pentru asezaminte de cult, lucrari de constructii hidrotehnice. Pentru aceste activitati, compania dispune de personal de inalta calificare, specialisti autorizati, dotare tehnica adecvata (utilaje si mijloace de transport) si de o echipa manageriala de un inalt profesionalism. Succesele noastre sunt recunoscute la nivel national, prin permanenta aparitie a companiei in topul firmelor de specialitate si prin recomandarile clientilor nostri. In fata clientilor nostri ne bazam pe seriozitate, pragmatism, preturi realiste si termene de garantie asigurate si respectate.