Toata Gama de Posturi Operationale in Magazinele La Fourmi

SC LA FOURMI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

In functie de specificul fiecarui post, responsabilitatile sunt:

Aranjarea marfii in raft, respectand termenele de valabilitate si principiile de mercantizare
SAU
Receptia marfii in conformitate cu comenzile facute
SAU
Vanzarea asistata a produselor, folosind echipamentele din dotare (cantare, feliatoare, etc), respectand standardele de calitate si termenele de valabilitate
SAU
Scanarea articolelor la casa si incasarea corecta a numerarului
SAU
Manipularea si stocarea corespunzatoare a marfii in depozit

La responsabilitatile de mai sus se adauga ca si sarcini generale :
- Informarea clientilor asupra sortimentatiei;
- Respectarea standardelor de servire a clientelei (tinuta, comportament si limbaj adecvat).

CERINTE

- Studii medii absolvite (profil economic)
- Calificarea atestata de Ministerul Invatamantului si/sau MMPS sau minim 2 ani de experienta in comert (pentru posturile Lucrator Comercial si Vanzator);
- Bune abilitati de lucru pe calculator (pentru postul de Casier)
- Bune abilitati de relationare cu oamenii;
- Experienta in comert pe o pozitie similara constituie un avantaj;
- Responsabilitate, cinste si seriozitate in munca.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii profesionale in cadrul unei companii in expansiune
- Lucrul in conditii optime:aparatura si echipamente moderne,vestiare spatioase
- Training de specialitate (atitudine in vanzari, orientare catre client)

La Fourmi este primul lant se supermarketuri din Bucuresti, inaugurat in 1992. Detinand astazi 14 magazine amplasate in zone cu o densitate mare a populatiei, La Fourmi iti ofera calitate, varietate si servicii incontestabile. Pentru mai multe informatii puteti accesa www.lafourmi.com.ro