Testing Engineer - C/C++

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul din clientii nostri, lider national in distributia de sisteme de securitate si detectoare de radar si unul dintre principalii distribuitori de instalatii video si de sonorizare auto, precum si de accesorii pentru automobile, cautam persoane profesioniste pentru pozitia de Testing Engineer.

RESPONSABILITATI:
-Intocmirea documentatiei de testare;
-Interactiunea cu echipa de dezvoltare in vederea remedierii bug-urilor aparute;
-Realizarea procesului de testare si validare software din punct de vedere functional.

CERINTE

- Absolvent(a) de studii superioare – facultatea de Electronica sau Automatica;
- Cunoasterea limbajului C/C++ (si cunostinte de asamblare microcontrolere);
- 1-2 ani experienta in programarea sau testarea de software in C/C++;
- Cunoasterea instrumentelor de depanare software (debuger);
- Cunoastere protocoale de comunicare interprocesoare (RS232, SPI, CAN);
- Limba engleza – nivel avansat vorbit/scris.

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este competitiv, direct corelat cu experienta, nivelul de pregatire si aptitidinile individuale.

ITJobs este o companie ce ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand filiale in Budapesta, Belgrad, Dubai, Kiev, Viena si Bucuresti.

Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii. Inca de la inceput compania si-a construit o solida reputatie in domeniul recrutarii profesionistilor IT, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.

In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, Jobsgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, financiar, resurse umane, inginerie.

www.jobsgarden.ro