TESTING ENGINEER

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea documentatiei de testare;
- Interactiunea cu echipa de dezvoltare in vederea remedierii bug-urilor aparute;
- Realizarea procesului de testare si validare software din punct de vedere functional.

CERINTE

- Absolvent/a studii superioare - facultatea de Electronica sau Automatica;
- Cunoasterea limbajului C/C++ si asamblare microcontrolere;
- Minim 2 ani experienta in programarea sau testarea de software in C/C++;
- Cunoasterea instrumentelor de depanare software (debuger);
- Cunoastere protocoale de comunicare interprocesoare (RS232, SPI, CAN);
- Limba engleza - nivel avansat vorbit/scris.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv, negociabil in functie de competente, nivelul de pregatire si experienta individuala.

JOBSgarden este parte dintr-un grup international care ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand sedii in Budapesta, Belgrad, Munchen, Kiev, Viena si Bucuresti. Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii, sub denumirea ITjobs. In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, JOBSgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, financiar, resurse umane, inginerie.
In acest moment JOBSgarden Romania, avand in spate o vasta experienta internationala, recruteaza profesionisti din mai multe domenii de activitate, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.

www.jobsgarden.ro