TESTER SOFTWARE

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Testarea aplicatiilor software din punct de vedere functional;
- Evaluarea ergonomiei interfetei (GUI);
- Executia de teste pe baza unui plan de testare;
- Scriere cazuri de test si scenarii de test;
- Raportare anomalii (bug-uri) si verificarea rezolvarii acestora;
- Identificarea si aprecierea prioritatilor scenariilor de test ce trebuie aplicate;
- Redactarea manualelor de utilizare.

CERINTE

- Experienta de minim 1 an in activitatea de testare software;
- Cunostinte solide Microsoft Windows, Office;
- Cunostinte de tehnologia informatiei, in special solutii Microsoft (MSF, MOF, .NET);
- Cunostinte generale de programare (VB, VB.NET, C#) si baze de date (MSSQL, ORACLE).

Constituie avantaje :

- Cunoasterea unui mediu de testare automata;
- Cunoasterea standardelor de calitate (RUP, ISO, CMM);
- Cunostinte generale de business (financiar/contabilitate, vanzari/distributie).

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Posibilitatea de a avea un program flexibil;
Oportunitati de dezvoltare atat in cadrul firmei cat si in cadrul grupului.

Clientul nostru este o firma de dezvoltare software - membru RTC Group.