TESTER SOFTWARE

SoftBIZ - Membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Testarea aplicatiilor software din punct de vedere functional;
- Evaluarea ergonomiei interfetei (GUI);
- Executia de teste pe baza unui plan de testare;
- Scriere cazuri de test si scenarii de test;
- Raportare anomalii (bug-uri) si verificarea rezolvarii acestora;
- Identificarea si aprecierea prioritatilor scenariilor de test ce trebuie aplicate;
- Redactarea manualelor de utilizare.

CERINTE

- Experienta de minim 1 an in activitatea de testare software;
- Cunostinte solide Microsoft Windows, Office;
- Cunostinte de tehnologia informatiei, in special solutii Microsoft (MSF, MOF, .NET);
- Cunostinte generale de programare (VB, VB.NET, C#) si baze de date (MSSQL, ORACLE).

Constituie avantaje :

- Cunoasterea unui mediu de testare automata;
- Cunoasterea standardelor de calitate (RUP, ISO, CMM);
- Cunostinte generale de business (financiar/contabilitate, vanzari/distributie).

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Posibilitatea de a avea un program flexibil;
Oportunitati de dezvoltare atat in cadrul firmei cat si in cadrul grupului.

Leader in dezvoltarea software, ofera solutii bazate pe experienta si expertiza in diferite domenii (import, distributie, retail, transporturi, productie, etc.)