Tester Software

BLACK DESIGN S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica conformitatea aplicatiei cu specificatiile functionale, ruleaza scenariile de testare, inregistreaza toate neconformitatile in sistem, colaboreaza cu programatorii in vederea efectuarii corecturilor necesare.
- Participa la elaborarea planurilor si scenariilor de testare
- Participa la intocmirea documentatiei de utilizare a aplicatiei
- Testare functionala
- Testare a performantei
- Testare automata

CERINTE

- Bune abilitati de comunicare, care sa permita o exprimare clara si concisa.
- Pasiune pentru noi tehnologii.
- Bune sau foarte bune cunostinte de limba engleza.
- Abilitati de lucru in echipa.
- Buna cunoastere a MS Office.
- Persoane organizate, intuitive, cu un acut simt de observatie.
- Experienta in testarea software constituie avantaj,
- Rigurozitate si exigenta.

BENEFICII OFERITE

- Salariu negociabil.
- Lucru diversificat in cadrul unui colectiv tinar;
- Mediu de lucru international;
- Bonusuri per proiect in concordanta cu contributiile si performante inregistrate;
- Oportunitatea de dezvoltare a carierei profesionale intr-un ambient dinamic;
- Tichete de masa;
- Asigurarea medicala intr-o clinica specializata;

Firma specializata in consultanta si furnizare de produse software pentru clienti din UK
WEB: www.blackdesign.ro