Tester Servere Windows

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este deschisa pentru sediul din Bucuresti. Ca software tester vei avea parte de un mediu de lucru productiv si te vei afla in directa concurenta cu mari producatori de antivirus din lume precum Symantec, McAfee si F-Secure. Lucrand pentru noi iti vei asigura un nume de referinta in cv-ul tau si implicit vei fi recunoscut ca specialist.

Activitatile de baza ale testerului software:

Raspunde de calitatea produsului, el fiind ultima veriga intre produsul finit si utilizator.
Colaboreaza cu echipa de dezvoltare pentru a rezolva eventualele probleme in produs.
Creeaza si executa scripturi si utilitare pentru a obtine rezultate automatizate.
Colaboreaza cu echipa Customer Service pentru a obtine feedback din piata privind evolutia produsului.

CERINTE

- cunoasterea foarte buna a sistemelor de operare windows
- cunostinte de protocoale de retea (TCP, UDP, IP, SMTP, POP3, IMAP, etc.);
- bune cunostinte de retea;
- randament foarte bun in cadrul unei echipe cat si individual;
- viziune flexibila;
- gandire logico-matematica;
- engleza (nivel mediu).

- cunostinte de lucru cu Exchange, ISA, Sharepoint, Lotus;
- cunostinte de Active Directory si administrare.

BENEFICII OFERITE

- lucru intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala;
- orar flexibil, favorabil studentilor;
- dezvoltare personala si profesionala;
- training si teambuilding;
- facilitati medicale;
- pachet salarial competitiv.

BitDefender is a leading global provider of security solutions that satisfy the protection requirements of today\'s computing environment. The company offers one of the industry\'s fastest and most effective lines of security software, setting new standards for threat prevention, timely detection and mitigation.

BitDefender delivers products and services to over 41 million home and corporate users in more than 180 countries. BitDefender has offices in the United States, the United Kingdom, Germany, Spain and Romania.