TESTER

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Elaborarea etapelor, scenariilor si metodelor de testare pe baza cerintelor proiectului;
- Testarea proiectelor functional si identificarea posibilelor erori;
- Raportarea erorilor intalnite in procesul de testare si urmarirea rezolvarii acestora;
- Analiza problemelor si recomandarea de solutii;
- Probarea simplitatii utilizarii aplicatiei (usability);
- Relationarea cu echipa de programare si implementare;
- Elaborarea rapoartelor de testare.

CERINTE

- Cunostinte in testarea aplicatiilor software si folosirea diferitor unelte de testare: Selenium;
- Cunostinte de logica, matematica si informatica;
- Cunostinte de baze de date, concepte de programare si protocoale de comunicatie;
- Cunostinte de PL/SQL;
- Cunostinte de scripting/programare;
- Certificari ISTQB;
- Persoana organizata, responsabila si capabila sa-si planifice propria activitate, sa lucreze singur/a si in echipa;
- Atentie la detalii grafice si sintaxa;
- Pasiune pentru livrarea de produse cu un nivel ridicat de calitate.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati reale de dezvoltare personala si profesionala alaturi de o echipa tanara;
- Pachet salarial motivant.

Lansat oficial pe 15 aprilie 2000, Okazii.ro este cel mai mare site de comerţ online din România. Cu peste 3,7 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare ( peste 1.400.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 75 de angajaţi, cu o medie de vârstă ce nu depăşeşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, statistica, SEO.

Okazii.ro este în continuă căutare de talente, persoane dinamice şi pasionate de internet, care să întregească echipa şi care să ajute la dezvoltarea Okazii.ro.