Tester

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea etapelor, scenariilor si metodelor de testare pe baza cerintelor proiectului;
- Testarea proiectelor functional si identificarea posibilelor erori;
- Raportarea erorilor intalnite in procesul de testare si urmarirea rezolvarii acestora;
- Analiza problemelor si recomandarea de solutii;
- Probarea simplitatii utilizarii aplicatiei (usability);
- Relationarea cu echipa de programare si implementare;
- Elaborarea rapoartelor de testare.

CERINTE

- Cunostinte in testarea aplicatiilor software si folosirea diferitor unelte de testare: Selenium;
- Persoana organizata, responsabila si capabila sa-si planifice propria activitate, sa lucreze singur/a si in echipa;
- Atentie la detalii grafice si sintaxa;
- Pasiune pentru livrarea de produse cu un nivel ridicat de calitate.
Reprezinta un avantaj:
- Cunostinte de logica, matematica si informatica;
- Cunostinte de baze de date, concepte de programare si protocoale de comunicatie;
- Cunostinte de PL/SQL;
- Cunostinte de scripting/programare;
- Certificari ISTQB;
- Absolvent al unei facultati cu profil tehnic;
- Experienta in testare.

BENEFICII OFERITE

-Oportunitati reale de dezvoltare personala si profesionala alaturi de o echipa tanara;
- Pachet salarial motivant.

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet . Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maxim de avantajele Internetului.