Tester

RADCOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Intocmirea documentatiei de testare;
-Interactiunea cu echipa de dezvoltare in vederea remedierii bug-urilor aparute;
-Realizarea procesului de testare a echipamentelor din punct de vedere functional.

CERINTE

- Absolvent sau an terminal Facultatea de Automatica-Calculatoare sau echivalent;
- Minim 0.5 ani experienta in proiecte de dezvoltare software pentru sisteme embedded;
- Familiarizat cu tehnologii si protocoale de tip “wireless” (GSM, GPRS, WiFi, Bluetooth);
- Familiarizat cu tehnologii si protocoale de comunicatie de tip “bus” (RS232, RS485, USB, SPI, I2C);
- Limba engleza: nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

-Contract pe perioada nedeterminata (cu perioada de proba);
- Salariu atractiv, conform experientei si calificarilor;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Instruire in domeniile tehnic;
- Facilitati sociale: asigurare medicala privata; abonament activitati sportive.

Infiintata in 1993, RADCOM este o societate privata in domeniul IT & C avand peste 100 de angajati in Bucuresti.

In cadrul centrului propriu de Cercetare/Dezvoltare din Bucuresti dezvoltam solutii complexe HW/SW. Societatea detine know-how in domeniile: telecomunicatii, prelucrari distribuite, sisteme complexe cu disponibilitate mare.

Realizarile noastre sunt sustinute de nivele de investitie competitive in directia dezvoltarii profesionale a angajatilor, a inovatiei tehnologice si a imbunatatirii calitatii.