Testare Comparativa Antivirus

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia este deschisa pentru sediul din Bucuresti. Ca software tester vei avea parte de un mediu de lucru productiv si te vei afla in directa concurenta cu mari producatori de antivirus din lume precum Symantec, McAfee si F-Secure. Lucrand pentru noi iti vei asigura un nume de referinta in cv-ul tau si implicit vei fi recunoscut ca specialist.

Activitatile de baza:

Executarea de teste automate si manuale in cadrul testarii produselor BitDefender pe platformele Microsoft Windows.
Realizarea de rapoarte, indici si grafice in urma analizei comparative efectuate.
Colaboreaza cu echipa de dezvoltare pentru a masura eventualele probleme de performanta in produs.
Executa scripturi si utilitare pentru a obtine rezultate automatizate.

CERINTE

- cunoastere foarte buna a sistemelor de operare windows (2000/xp/2003/Vista);
- randament foarte bun in cadrul unei echipe cat si individual;
- viziune flexibila;
- gandire logico-matematica;
- engleza (nivel mediu).

Constituie un plus: experienta in QA/Testare software, scripting (vbs).

BENEFICII OFERITE

- lucru intr-o echipa tanara si intr-o companie multinationala;
- orar flexibil, favorabil studentilor;
- dezvoltare personala si profesionala;
- training si teambuilding;
- facilitati medicale;
- pachet salarial competitiv.

BitDefenderBitDefender¿ protejeazã peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tãri. Tehnologia revolutionarã de interceptare a virusilor a fost recunoscutã de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeanã prin premiul IST 2003 si este certificatã de cãtre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender¿ detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.