Telesales produse farmaceutice

DITA IMPORT EXPORT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Promovarea si vanzarea produselor farmaceutice prin telefon catre clientii alocati;
Pastrarea si dezvoltarea relatiilor atat cu clientii existenti cat si cu cei potentiali;
Preluarea telefonica a comenzilor de la clientii companiei si prelucrarea acestora in calculator;
Onorarea comenzilor si comunicarea necesarului in timp util in vederea unei mai bune aprovizionari.
Verificarea permanenta a soldului clientilor si urmarirea efectuarii platilor de catre acestia;
Intocmirea si transmiterea de raportari si situatii specifice;

CERINTE

Studii medii/superioare(domeniul medical sau farmaceutic prezinta avantaj)
Experienta minima in vanzarea prin telefon a produselor farmaceutice;
Bune abilitati de comunicare;
Cunostinte operare PC;
Persoana responsabila , comunicativa, energica, cu potential de invatare a produselor farmaceutice.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea realizarii prin munca si perseverenta a unei cariere de succes in domeniul distributiei de produse farmaceutice;
Mediu de lucru competitiv;
Management carea apreciaza valoarea, atitudinea si performanta;
Comisioane corelate cu realizarile profesionale.

Dita Import-Export S.R.L. face parte incepand cu anul 2007 din grupul de firme Gedeon Richter, singura companie cu o activitate integrata, din piata farmaceutica romaneasca.

Grupul Gedeon Richter cuprinde 4 entitati:
Richter Romania S.A. (partea de productie),
Armedica Trading (partea de dezvoltare),
Gedeon Richter Farmacia (partea de retail),
Dita Import-Export, Sibofarm Sibiu, Activ Farm (partea de distributie).

In cadrul grupului, pe plan local, lucreaza in prezent circa 1.200 de persoane din care 600 la nivel de productie, 400 la nivelul distribuitorului, restul fiind distribuiti in retail.