Telesales Officer

Tichet Plus Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Contacteaza telefonic clienti, intocmeste ofertele specifice, negociaza preturile si alti termeni contractuali;
2. Mentine si dezvolta legatura cu clientii din portofoliu;
3. Prospecteaza piata in vederea largirii portofoliului de clienti si dezvoltarii unei baze de date cu potentiali clienti;
4. Identifica necesitatile clientilor si ii consiliaza pentru alegerea celei mai bune solutii;

CERINTE

1. Studii medii sau superioare;
2. Experienta de cel putin 6 luni in vanzari la telefon, relatii cu clientii, call center;
3. Bune abilitati de comunicare interpersonala, prezentare si negociere;
4. Determinare in atingerea obiectivelor propuse, orientare spre rezultat si spre satisfacerea cerintelor clientilor, caracter deschis, hotarat, cu initiativa comerciala;
5. Capacitate buna de organizare, abilitate de a lucra atat individual, cat si in echipa;
6. Buna cunoastere a mecanismelor de functionare a pietei de servicii din Romania;
7. Bune cunostinte operare calculator (Word, Excel).

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant: salariu fix, comision din vanzari, bonus de performanta, tichete de masa lunar, prime de Paste si Craciun, perfectionare prin training permanent in domeniu.

DESCRIEREA FIRMEI

Emitent national de tichete de masa si cadou