Telesales Consultant

SC Impact Developer & Contractor SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Atinge leaduri stabilite de catre seful direct
- Cauta, califica si inregistreaza in baza de date potentialii clienti
- Completeaza fisa clientului pe baza cerintelor clientului identificate in urma discutiilor telefonice cu acesta
- Solicita reprezentantii Departamantului Proiectare la intalnirile cu clientii
- Raspunde de analiza cerintelor clientului de catre functiile implicate in scopul asigurarii ca acestea sunt clar definite, realizabile si conforme cu normele si reglementarile aplicabile in vigoare
- Intocmeste oferta pe care o transmite clientului
- Pastreaza legatura permanent cu clientii in vederea obtinerii unui grad inalt de satisfacere a acestora si a obtinerii de recomandari potentiali clienti
- Intocmeste rapoarte de activitate zilnice si saptamanale de vanzari.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta minim 1 an pe o pozitie similara
- Cunostinte de tehnici de vanzare telefonica
- Cunostinte de legislatie in domeniul constuctiilor reprezinta un avantaj
- Cunostinte operare PC
- Cunostinte de limba engleza
- Abilitati de comunicare dezvoltate
- Abilitati de organizare si planificare a activitatii
- Dinamism, spirit de initiativa.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist si provocator
- Posibilitati de dezvoltare profesionala prin cursuri de specialitate
- Salariu motivant in functie de cunostinte si performanta
- Pachet de servicii medicale.

Numai candidatii care indeplinesc cerintele mentionate vor fi contactati.

IMPACT este o societate comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare. A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
IMPACT este prima companie din tara care a inceput sa construiasca vile in ansambluri rezidentiale.
Principalele categorii de servicii oferite sunt:
- dezvoltarea si contractarea de locuinte individuale si apartamente in propriile ansambluri rezidentiale;
- dezvoltarea si contractarea de spatii de birouri clasa A in Centre de Afaceri.