Telesales Consultant

Business Hunter SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca ai o atitudine pozitiva si esti orientat catre gasirea de solutii la toate provocarile pe care le intalnesti zilnic, esti pasionat de auto-dezvoltare, si iti doresti sa fii parte a unei echipe fantastice in cadrul unui proiect in plina expansiune, atunci asteptam sa te cunoastem!

Ce va trebui sa faci in noul rol:
*Vei prospecta in permanenta piata in vederea cresterii numarului de clienti cu oportunitati de vanzare;
*Vei contacta telefonic clientii din baza si vei precalifica potentialul pe care il avem in raport cu acestia;
*Iti vei completa informatiile obtinute in aplicatia CRM intern;
*Vei face follow-up pe clientii anterior contactati pentru a dezvolta o relatie bazata pe incredere;
*Iti vei depasi in permanenta obiectivele profesionale si personale stabilite;
*Vei genera leaduri calificate si valoroase colegilor din echipa de vanzari directe si vei incheia vanzari cu clientii din portofoliul propriu, sustinand astfel misiunea companiei de a deveni principalul furnizor de solutii tehnologice pentru IMM-uri;

CERINTE

*Studii medii/superioare;
*Experienţa pe un post similar de minim un an;
*Abilităţi foarte bune de comunicare si relationare;
*Orientare catre client;
*Usurinta de a acumula cunostinte;
*Dorinta de a invata continuu lucruri noi, dorinta de perfectionare;
*Persoana dinamica, serioasa, rezistenta la stress;

BENEFICII OFERITE

*Un mediu de lucru performant, alaturi de profesionisti din domeniile IT&C si vanzari, care sa stimuleaze, in fiecare zi, dezvoltarea profesionala si personala;
*Traininguri specializate pentru fiecare arie de dezvoltare;
*Pachet salarial foarte competitiv, bazat pe recunoasterea experientei si a performantei, peste nivelul pietei (intre 2000 si 3000 RON);
*Bonusuri trimestriale, semestriale, anuale foarte atractive;
*Instrumente de lucru necesare desfasurarii activitatii (calculator, telefon mobil, aplicatii specifice etc)
*O echipa tanara si plina de entuziasm care sa trezeasca in randul tuturor colegilor dorinta de evolutie;

MM Technology HUB este un proiect care isi propune sa ofere acces la produse si servicii tehnologice (IT&C) de ultima generatie, tuturor companiilor din segmentul intreprinderilor mici si mijlocii, permitandu-le acestora cresterea productivitatii, precum si eficientizarea proceselor operationale interne.

Motto-ul nostru, “Sustinem dezvoltarea afacerii tale” , descrie impactul pe care vrem sa il avem in business-ul clientilor nostri, prin abordarea consultativa a acestora, prin cresterea adoptarii de noi solutii tehnologice inovative care sa duca afacerile partenerilor nostri in etape superioare de dezvoltare.
Pentre mai multe informatii despre noi va rugam sa ne vizitati la adresa www.IMMhub.ro