Telesales / Agent Vanzari servicii IT

11AM Media Net srl - RezolvIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Contactarea telefonica a potentialilor clienti si prezentarea serviciilor companiei catre segmentul Business;
- Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de solutii personalizate;
- Stabilirea intalnirilor cu persoanele de decizie din companiile prospectate;
- Mentinerea relatiilor cu clientii din portofoliu;
- Promovarea imagiunii companiei la nivel local;
- Realizarea obiectivelor privind targetul de vanzari si rapoartele periodice

CERINTE

Excelente abilitati de comunicare prin telefon: voce placuta, dictie, discurs clar si structurat, putere de convingere, ascultare activa.
Ambitie, dorinta de autodepasire, orientare catre rezultate.
Rezistenta la stres, perseverenta.
Integritate, caracter puternic, sinceritate.
Capacitatea de a comunica corect in scris.
Orientare catre client.
Atitudine pozitiva si orientata catre gasirea de solutii.
Initiativa si proactivitate.
Cunostinte medii de utilizare Windows si Office.
Experienta pe un post similar constituie un avantaj.
Facultate terminata sau in ani terminali constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + bonus din vanzarile realizate
- Pregatire profesionala pentru o cariera de vanzari
- Mediu de lucru tanar, dinamic.

Rezolv IT ofera servicii de IT externalizat companiilor din Bucuresti care urmaresc reducerea costurilor operationale si au nevoie de servicii IT profesioniste.
Ne adresam directorilor si persoanelor de decizie din companiile mici si medii din Bucuresti.
Scopul nostru este sa traducem IT-ul in termeni de business pentru clientii nostri, lucru pe care il facem de 7 ani de cand desfasuram aceasta activitate pe piata.