TELESALES ADVERTISING

CHAMBER MEDIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea si dezvoltarea portofoliului de clienti.
- Contacteaza telefonic firmele care ii sunt distribuite in campania de telemarketing sau firmele pe care le-a selectat in urma documentarii Contactarea prospectilor din baza de date si transformarea acestora in clienti.
- Convorbirea telefonica are ca scop incheierea de contracte. Acest lucru il face aplicand discursul de telesales recomandat si facand uz de propriile abilitati de prezentare si persuasiune.
- Noteaza cu atentie comentariile/observatiile persoanelor cu care poarta conversatia telefonica si transmite feedback -ul.
- Opereaza modificari in baza de date in cazul in care s-au schimbat datele de contact ale firmelor.
- Interactioneaza cu restul echipei de vanzari pentru imbunatatirea strategiei de vanzari.
- Furnizarea de informatii referitoare la produsele si serviciile firmei.

CERINTE

- Experienta in telemarketing 1 an.

- Cunostinte operare Word, Excel, Internet nivel mediu/avansat.

- Capabil sa initieze si sa finalizeze un proces de vanzare prin telefon.

- Capacitatea de a lucra in conditii de stres.

- Capacitatea de a acumula informatii noi intr-un timp foarte scurt.

Competente speciale:
- abilitati de convingere si de comunicare, ambitie, hotarare, abilitati excelente de organizare, capacitatea de a avea initiative

Caracter:
- confidentialitate/discretie, placut(a) si prietenos, fexibilitate (dorinta de a ajuta la o serie de sarcini).

Obligatoriu:
- calificare in vanzari prin telefon

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix
- Comision la contract incheiat
- Mediu de lucru creativ
- Conditii optime de lucru
- Training de produs
- Posibilitati de avansare

DESCRIEREA FIRMEI

Chamber Media