Telematic Support Specialist

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-configurare si instalare echipamente GPS;
-service echipamente GPS
-supraveghere si teste echipamente GPS; Verificare tehnica a echipamentelor GPS;
-training clienti pentru folosirea serviciilor GPS;
-training electricieni din filiale;
-permanenta comunicare cu clientii;
-intocmirea de rapoarte logistice pentru flote;
-utilizare harti vectoriale;

CERINTE

-studii superioare tehnice;
-experienta in testarea/ configurarea echipamentelor din domeniul telecomunicatiilor (GPS sau GSM);
-avantaj experienta pe o pozitie similara;
-cunostiinte operare/configurare sisteme GPS;
-limba engleza nivel avansat;
-persoana dinamica, energica, serioasa;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + bonususri lunare in functie de performante.

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane, avand deschise peste 5.800 de birouri in 67 de tari ale lumii.

In momentul de fata suntem in cautarea unui Telematic Specialist pentru unul din clientii nostrii o firma de Servicii de Information & Communication Technology , specializata în dezvoltarea si implementarea aplicatiilor bazate pe web pentru Vehicule si Gestiunea Flotei si în furnizarea de servicii în modalitate ASP (Application Service Providing).