TeleConsilier- BRD Asigurari de Viata

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera suport comercial si tehnic pentru forta de vanzari si pentru clienti (persoane juridice);

- Cunoaste produsele companiei atat din punct de vedere comercial, cat si tehnic/ administrativ

- Colaboreaza cu Departamentele Animare Vanzari si Marketing pentru a imbunatati materialele suport si pentru a facilita procesul de vanzare prin intermediul feedback-ului transmis

- Identifica si ofera solutii/ raspunsuri pentru orice intrebare tehnica, operationala sau comerciala (avantaje) vis-a-vis de produsele companiei si contribuie la subscrierea de contracte noi

- Transmite lunar / trimestrial catre Departamentul Animare Vanzari si Marketing statistici privind productia precum si principalele probleme identificate, in vederea ajustarii corespunzatoare a materialelor de suport si a abordarii comerciale

- Faciliteaza transmiterea unui raspuns complet si corect clientilor sau fortei de vanzari, prin colaborarea cu celelalte departamente si servicii din cadrul companiei (Animare Vanzari, Marketing, Daune, Administrare etc) pentru orice situatie in care nu s-a putut oferi un raspuns pe loc;

- Gestioneaza eficient comunicarea cu forta de vanzari si cu Clientii;

- Creaza si emite instructiuni si proceduri operationale si le actualizeaza ori de cate ori este nevoie

- Efectuarea controalelor de supraveghere permanentă care sunt atribuite

CERINTE

Cunostinte:

- Studii Superioare finalizate, de preferat Master

- Experienta in Asigurari de viata si Sanatate sau in domeniul medical, cunoasterea terminologiei specifice domeniului

- 3-5 ani experienta in acordarea de suport comercial in domeniul asigurarilor de viata (bancassurance sau retea traditionala)

- Experienta in domeniul asigurarilor pentru produsele bancare-avantaj

- Cunostinte (minim nivel mediu) ale aplicatiilor MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

- Limbi straine: Engleza nivel avansat, Franceza- avantaj

Profilul candidatului:

- Buna adaptabilitate si capacitate de reactie rapida la solicitari

- Foarte bune capacitati de relationare si pro-activitate

- Capacitatea de analiza si interpretare a datelor, a evaluarii informatiilor

- Atentie la detalii

- Autonomie si initiativa

- Spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Tip de contract: Contract pe perioada nederminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.