Telecommunications Sales Representative

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Realizarea planului de abordari telefonice, intalniri cu clientii noi si a planului de vanzari stabilit de catre Directorul de Vanzari;
- Raportarea zilnica si saptamanala a activitatii de abordare/intalnire/vanzare/service;
- Mentinerea relatiilor bune cu clientii existenti pe intreaga perioada de desfasurare a contractului;
- Gestionarea bunurilor aflate in stoc si raspunderea materiala pentru lipsurile ce nu pot fi justificate in baza documentelor;
- Introducerea in DB tuturor clientilor abordati sub orice forma in numele companiei;
- Identificarea nevoilor clientului si asigurarea unei consultante de calitate;
- Pregatirea ofertelor si semnarea contractelor – urmarind derularea lor pe intreaga perioada contractuala;
- Informarea in permanenta in legatura cu evolutia produselor, serviciilor si pietei;

CERINTE

Cerinţe specifice:
- Absolvent cu studii superioare (Politehnica - Telecomunicaţii, ASE- cu studii medii de Tc - reprezintã un avantaj);
- Experienţã în vânzãri minim 2 ani;
- Atitudine pozitiva si orientare catre client;
- Disponibilitatea de a tine pasul cu un domeniu dinamic;
- Capacitatea de a lucra cu dead-line-uri, rezistenta la stres si la un ritm dinamic sustinut

BENEFICII OFERITE

salariu fix + comision;
-autoturism de serviciu;
-telefon mobil;
-instruire în tehnici de vânzare;
- training produse şi soluţii telecomunicaţii;
- Alte beneficii sunt negociabile.