Tehnoredactor - Capital

Ringier Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia de pe reteaua interna materialele redactate
- Pagineaza textele si fotografiile care urmeaza sa fie publicate
- Scaneaza, dimensioneaza si prelucreaza imaginile
- Concepe si realizeaza grafice si infografii
- Realizeaza prima forma a revistei si o preda pentru corectura
- Preia paginile corectate si le introduce in calculator
- Verifica paginile din punct de vedere tehnic si grafic, mentine legatura permanenta cu secretarul general de redactie, redactorii, redactorul sef in scopul asigurarii produsului finit
- Mentine legatura cu departamentul productie in scopul evitarii erorilor in forma finala a produsului
- Participa la realizare suplimentelor si a altor produse editoriale ale Capital

CERINTE

- abilitati tehnice
- trebuie sa cunoasca obligatoriu Quark Xpress, si cel putin 2 dintre urmatoarele programe: Adobe InDesign, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop,
- sa aiba bune cunostinte de design (imagini vectoriale), fonturi si machetare
- abilitati de corectie a culorilor si retus
- cunostinte de prepress si de productie pentru tipar.
- experienta minimum 1 an
- capabil sa lucreze in echipa

BENEFICII OFERITE

- salariul se va negocia in cadrul interviului
- bonuri de masa

Ringier Romania is the leader of the print media market with over 15 titles, each ranking in the top in their category. The company s publications portfolio in Romania includes Capital, Evenimentul Zilei, Libertatea, Compact, Bravo, Bravo Girl, Bolero, Libertatea pentru femei, Lumea femeilor, TV mania, TV Satelit and Unica. Ringier Romania is part of the Ringier Group, the largest print media company in Switzerland with subsidiaries in Central and Eastern Europe and Asia. Ringier publishes over 40 titles in 7 countries.