TEHNOLOG ALIMENTAR - PRODUSE PANIFICATIE

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceasta este o ocazie excelentă de a lucra intr-o companie din domeniul FMCG internațională ca
TEHNOLOG ALIMENTAR cu următoarele responsabilități:
- modificarea produselor și a proceselor existente și dezvoltarea unora noi;

- verificarea și îmbunătățirea procedurilor de control al calității;
- cercetarea piețelor de consum pentru cele mai recente tehnologii pentru a dezvolta noi concepte de produse;
- selectarea materiilor prime și ingredientelor de la furnizori;
- calcularea prețului produsului pe bază de materii prime și costuri de fabricație pentru a se asigura profitabilitatea produselor;
- asigurarea legăturii și cooperarea cu colegii din domeniul achizițiilor, vânzări și servicii tehnice, de marketing și distribuție și, de asemenea cu instituțiile si reprezentanții statului in materie de igiena si protecție a consumatorului.

CERINTE

Candidatul selectat trebuie să aibă următoarele atribute:
- diploma de studii superioare in domeniul alimentar (tehnologie / produse alimentare, nutriție si sănătate / gestionarea securității alimentare și a calității / Stiinte Aplicate - știința alimentelor);
- cel puțin 3 ani de experienta intr-o companie de producție alimentară, cu accent pe produse de panificatie;
- un interes real pentru domeniul științei și modul în care aceasta se aplică produselor alimentare și gastronomiei;
- standarde ridicate de curățenie și abilitatea de a adera la regulile de igienă stricte;
- angajament, entuziasm și motivație;
- atenție la detalii;
- o bună comunicare și abilități numerice;
- muncă in echipă și o abordare flexibilă a muncii.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera provocari reale, un volum de muncă echilibrat, o compensare și pachet de beneficii peste medie , posibilități reale de dezvoltare a carierei într-un mediu internațional.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.