Tehnician Sisteme de Securitate - 2 locuri/Bucuresti

TEAM GUARD

Job expirat

RESPONSABILITATI

a) instalarea si progamarea sistemelor electronice entiefractie, antiincendiu, de supraveghere si inregistrare video, control acces cu posibilitatea de stocare pontaj, interfonie si video interfonie;
b) executarea lucrarii intr-un stil ordonat si curat cu o estetica deosebita lasand astfel o buna impresie clientului asupra companiei Team Guard
c) realizarea de service-tehnic la client
d) instruirea beneficiarului sistemului cu privire la utilizarea acestuia si intocmirea documentelor de predare primire
e) vizionarea obiectivelor si colaborarea cu departamentul marketing si proiectare pentru elaborarea ofertelor si efectuarea planurilor tehnice dupa care se va executa lucrarea.
f) respectarea cerintelor din planul tehnic in vederea instalarii sistemului

CERINTE

CERINTE MINIME:
- cunoasterea limbii romane;
- varsta intre 20- 55 ani;
- aspect ingrijit, comportament si limbaj civilizat in relatia cu clientul
- operare PC
- cunoastrea programarii centralelor antiefractie (Paradox, DSC, Cerber) si efectuarea legaturilor cu celelalte componente (detectori, sirene,...)
- cunoastrea functionarii unui sistem video, setarea camerelor video si programarea DVR-urilor.
- disponibilitate pentru deplasari scurte in tara (maxim 2 zile)
- fara antecedente penale (cazier alb);
- studii liceale obligatorii cu bacalaureat;
- curs care atesta cunostiinte despre electrica sau electronica
AVANTAJE:
- urmarea cursului de calificare profesionala pentru tehnician cu practica in cadrul societatii;
- posibilitate de promovare ca sef de echipa, proiectant sau director;
- acoradea de prime pentru merite deosebite;
- acordarea de bonificatii pentru deplasari
- instruirea se asigura la TEAM GUARD;

BENEFICII OFERITE

SALARIUL NET
- intre 1100 lei si 1800 lei(depinde de experienta, studii, seriozitate, vechime si de capacitatea fiecaruia de a invata - obligatoriu carte de munca)

In luna Decembrie 2007 Team Guard a obtinut locul 5 in topul firmelor mari ce ofera servicii de paza din Romania.
Topul national al firmelor specializate de paza pe anul 2006 se caracterizeaza, prin utilizarea unor criterii mai degraba privind calitatea activitatii, decat cantitatea, precum sunt rata profitului, eficienta utilizarii resurselor umane, dar si a capitalului angajat, efortul propriu de dezvoltare, aplicarea unui sistem propriu de conducere si asigurare a calitatii, etc. Pentru a face din Top un instrument de combatere a coruptiei, a evaziunii fiscale, dar si de promovare a concurentei loiale, au fost excluse din Top societatile care au datorii la bugetul de stat, cele care au creat incidente comerciale sau cele care au comis fapte grave, de notorietate publica.