Tehnician service PC / Tehnician electronist

ALTEX Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv:
-Depanarea sistemelor de calcul,a perifericelor IT

Responsabilitati:
-Service pc hardware si software, service periferice it la nivel de componenta electronica;
-Participa la receptia cantitativa si calitativa a produselor aduse la punctul de service;
-Participa la predarea produselor catre client;
-Executa lucrarile de reparatie repartizate;
-Raspunde de calitatea lucrarilor executate;
-Raspunde de receptia si expedierea produselor intrate/iesite din service;
-Cunoasterea caracteristicile tehnice si functionale ale produselor care sunt reparate;
-Ambaleaza si depoziteaza in conditii optime produsele reparate;
-Completeaza avizele, formularele,bonurile de comanda,devizele si certificatele de garantie conform procedurilor.

CERINTE

-Experienta relevanta in activitati de service ;
-Studii superioare tehnice sau medii cu cursuri tehnice de specialitate informatica sau electronica;
-Capacitate de depanare it hardware si echipamente electronice;
-Capacitatea de asimilare rapida de noi cunostinte;
-Cunostinte operare PC-avansat;
-Capacitate de analiza,de organizare;
-Abilitati de a lucra in echipa, de comunicare;
-Abilitati practice;
-Permis conduce categoria B;
-Engleza nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant;
-Bonusuri;
-Bonuri masa;
-Bonus de 8 % la achizitionarea de produse din retelele de magazine Altex si Media Galaxy;
-Posibilitati de promovare in cadrul companiei.

COMPLET ELECTRO SERV, parte a Grupului Altex, este cel mai dinamic producator de calculatoare din Romania,detine singura linie complet automata de asamblare a calculatoarelor din sud-estul Europei avand cea mai mare capacitate de productie din regiune:1 calculator pe minut.