Tehnician Service IT - Calculatoare si laptopuri

Goldnet Service SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Service calculatoare si laptopuri, mentenanta it:
1. Instalare, configurare si partitionare sistem de operare Windows XP, Vista, 7, update, drivere, antivirus si utilitare
2. Diagnosticare hardware calculator sau laptop si inlocuire componenta defecta
3. dezmembrare si asamblare laptop, diagnosticarea placilor de baza de laptop folosind osciloscop, aparat masura, etc.
5. Devirusare si recuperare date, configurare client de email(outlook, incredimail), creare cont email, utilizare microsoft word, excel, browsere internet(IE,Mozila,Crome)
6. Cunostiinte de baza retelistica si telefonie: configurare ruter wireless, modem Clicknet, switch, montare priza utp si telefon, mod de functionare retea telefonie fixa
7. Cablare structurata retea voce/date: instalare cabluri si canal de cablu, sertizare prize si patch panel, montare rack
8. Cablare si configurare sisteme antiefractie si supraveghere, camere video
9. Vanzare si consultanta la cumparare calculatoare birou si laptopuri

CERINTE

Experienta pe un post similar; constituie un avantaj experienta intr-un service de laptopuri
Obligatoriu Permis cat B

BENEFICII OFERITE

Telefon mobil
bonuri de masa
masina de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Servici IT