TEHNICIAN SERVICE

EVEREST COMPUTERS

Job expirat

RESPONSABILITATI

EXPERIENTA INTR-UN POST SIMILAR ESTE FUNDAMENTALA, EXCEPTIE DACA AVETI CUNOSTINTE DE NOTA 10
Scop:
ˇ rezolvarea problemelor tehnice si de service pentru firma sau ale clientilor
ˇ realizarea sistemelor de calcul
ˇ crearea unei relatii de incredere, prin reactie de raspuns, timp de rezolvare a problemelor si calitate, cu clientii, ca baza a multumirii acestora pentru a dezvolta si mentine o relatie de afaceri de durata intre firma si clienti
Responsabilitati:
ˇ colaboreaza cu personalul de vanzari pentru a gasi solutiile optime, pentru clienti, din punct de vedere tehnic si financiar
ˇ desfasoara activitati de service
ˇ dovedeste promptitudine, abilitate de a identifica defectele si capacitate de solutionare eficienta a sarcinilor
ˇ cauta modalitati de a imbunatati
--- activitatea firmei pe domeniul de specialitate
--- calificarea profesionala personala dar si a colegilor
--- activitatea generala firmei
ˇ determina extinderea posibilitatilor de colaborare cu clientii la care executa service
ˇ colaboreaza cu personalul de vanzari la elaborarea ofertelor si la sustinerea solutiilor
ˇ asigura suport telefonic in domeniul hardware si software
ˇ participa la realizarea produselor, livrarea si implementarea solutiilor la clienti
ˇ respecta toate procedurile firmei
Studiaza permanent noutatile din domeniu si din portofoliul de produse si servicii al firmei

CERINTE

ˇ cunostinte harware si software relevante si de actualitate (teoretice si practice)
ˇ experienta in service IT&C (computere hardware si software, retele hardware si software, periferice) - minimum 2 ani
ˇ abilitati de comunicare cu clientii si colegii
ˇ carnet de conducere categoria B (preferabil)
ˇ cunoasterea buna a limbii engleze
ˇ cunostinte de programare (preferabil)

BENEFICII OFERITE

Salariu si bonusuri negociabile.

DESCRIEREA FIRMEI

Firma de comert si servcii IT