Tehnician retele de telecomunicatii Bucuresti

MITNET TELECOMUNICATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

Solutioneaza problemele aparute la serviile furnizate catre clienti
Instaleaza servicii de internet, telefonie si cablu TV la clientii noi in termenul stabilit prin dispecerat; modifica instalatia interioara a clientului la solicitarea acestuia sau conform procedurilor de instalare
Deconecteaza/decupleaza clientii restantieri sau la cererea acestora. Cauta solutii de rezolvare a problemelor de tilare eronata sau defectuoasa
Asigura service in casa clientului pentru serviciile companiei; identifica si remediaza defectiunile tehnice

CERINTE

Experienta anterioara intr-un post similar (minim 2 ani)
Cunostinte generale tehnice specifice domeniului cablu TV: diferenta intre cabluri, parametrii tehnici ai cablurilor, elemente pasive de retea
Permis de conducere categoria B
Absolvent de liceu cu bacalaureat
Abilitati de lucru la inaltime
Cunostinte hardware si software + suita Microsoft Windows XP -> 8.1 (instalare si configurare)
Notiuni despre cum functioneaza o retea de calculatoare (la nivel de concept)
Aspect fizic placut

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- telefon de serviciu

Millennium IT a reprezentat de la înfiinţare un punct de reper pentru furnizarea serviciilor de internet, fiind considerat unul dintre cei mai stabili şi importanţi prestatori de servicii în domeniul comunicaţiilor din Bucureşti. Aflându-ne într-o continuă expansiune şi dezvoltare la nivel naţional şi pentru a asigura clienţilor exact serviciile de care au nevoie, s-a considerat ca fiind imperios necesară colaborarea cu parteneri de încredere (Prime Telecom, ESET România sau RIPE NCC) şi utilizarea numai de echipamente profesionale