TEHNICIAN RETELE / CURENTI SLABI

Sistec

Job expirat

RESPONSABILITATI

- deplasare la sediul clientilor pentru instalarea sistemelor contractate de Departamentul Vanzari;

- instalatii de cablu pentru curenti slabi (retele structurate, configurarea, instalarea, punerea in functiune a echipamentelor sau sistemelor de alarma, control acces, antiincendiu, comunicatii, sonorizare, supraveghere video, interfonie/videointerfonie, automatizari porti/usi garaj, realizarea traseelor de cablu si tubulatura necesare instalatiilor de curenti slabi);
- asigurarea receptiei lucrarilor conform procedurilor firmei;
- service (mentenanta periodica si interventii corective), depanare, verificari si reconfigurari ale sistemelor in conformitate cu cerintele beneficiarului si cu respectarea proiectelor aprobate;
-elaborarea fiselor de interventie si a rapoartelor aferente;
-asistenta tehnica cu reprezentantii desemnati ai clientului;
- gestionarea corecta a materialelor si resurselor alocate.

CERINTE

- studii medii de preferinta tehnice (electrotehnica, electronica, telecomunicatii, automatizari);
- experienta similara de minim 1-2 ani in lucrari de instalatii electrice;
- certificare - electrician constituie avantaj;

- seriozitate, constiinciozitate, abilitati tehnice;

- dispus pentru munca pe teren;
- permis de conducere categoria B.

Sistec este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.