TEHNICIAN RADIOLOGIE SI IMAGISTICA MEDICALA

Hiperdia

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

• Efectueaza proceduri specifice de radiologie si imagistica (radiologie strandard, mamografie, CT, RMN) la recomadarea medicului;
• Asista medicul la examenele radiologice si de imagistica;
• Pregateste pacientul si aparatura pentru investigatiile medicale solicitate ;
• Asigura completarea documentelor specifice;

CERINTE

Cerinte

• Minim 1 an experienta pe un post similar ca asistent medical radiologie si imagistica;
• Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
• Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;
• Cunostinte medii de operare PC (Word, Internet);
• Cunostinte privind tehnicile compatibile cu activitatea de asistent medical radiologie si imagistica;
• Scoala postliceala sanitara finalizata – specialitatea radiologie si imagistica, Autorizatie de libera practica / Certificat de Membru OAMMR;

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Imagistica Medicala de Inalta Performanta