Tehnician playere Mood Media Romania – 1 pozitie

Mood Media Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Moodmedia Romania cauta un tehnician care sa poata executa:

a. configurari specifice playere proprietare Mood
- programare muzicala specifica
- programare parametri client
- programare parametri retea, conectare retea MP7XX
b. Depanare hardware/software playere Mood
- depanare hardware
- actualizare software playere Mood
c. Utilizare, DJ-ing si ripping – software intern de management a titlurilor
- actualizare programe romanesti
- creare programe client personalizate
- manipulare si instalare pe playere a programelor personalizate
d. Management scenarii pub
- prelucrare, editare spoturi audio
- creare scenarii publicitate pe playere dedicate
- instalare scenarii publicitate online sau offline

CERINTE

- Utilizare editor Ultraedit sau orice alt editor de text care sa suporte formate Unix
- Utilizare Cooledit 2000 sau orice alt editor de fisiere audio.
- Disponibilitate de a invata tehnologiile moodmedia
- Cunostinte de depanare hardware
- Cunostinte de linux si scripting sub linux – nivel junior
- Disponibilitatea de a invata logica aplicatiilor interne de management a continutului playerelor
- Rezistent la stress si activitati repetitive

BENEFICII OFERITE

Producere de solutii informatice destinate schimburilor de informatii intre marile lanturi comerciale