Tehnician normare productie

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Studiază organizarea muncii şi a fluxului de muncă în diferite departamente.;
• Măsoară şi înregistrează timpii de execuţie a operaţiilor de muncă;
• Efectuează statistici privind timpul mediu de realizare a diferitelor operaţiuni de muncă;
• Măsoară şi înregistrează timpii de pregătire şi de încheiere a operaţiilor de muncă, timpul de pauză dintre două secvenţe de operaţiuni, precum şi timpul efectiv de muncă;
• Efectuează verificarea, centralizarea timpului de lucru, folosind metode manuale sau softuri de suport;
• Stabileşte normativele de muncă pentru fiecare post de lucru ;
• Verifică şi îmbunătăţeşte permanent normativele de muncă în funcţie de schimbările survenite (schimbarea tehnologiei, reorganizare) ;
• Verifică conformitatea pontajele finale cu normele de muncă în vigoare;
• Transmite datele privind normele de muncă pe diferite departamente şi secţii departamentului de salarizare şi semnalează conducerii organizaţiei depăşirile constante de norme;
• Studiază şi culege informaţii despre meserie/posturile noi pentru a elabora sistemul de normare;
• Propune modificări privind organizarea muncii în vederea realizării unor normative mai bune;
• Studiază schimbările legislative care pot afecta organizarea muncii în diferite departamente.

CERINTE

• Studi de specialitate posticeale / inginer industrie – confectii - tricotaje;
• Experienta de minim 3 ani in domeniu;
• Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
• Operare calculator; lb. engleza - mediu.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal.