Tehnician IT - Junior

DAB IT Outsourcing

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea incidentelor tehnice prin sistemul de ticketing intern. Tichetele se aloca aleator tehnicienilor din departament;
- Rezolvarea incidentelor tehnice minore in sistem telefonic sau on-line;
- Rezolvarea incidentelor tehnice medii/grave prin deplasarea la sediul clientului (se deconteaza integral transportul);
- Monitorizarea & administrarea infrastructurilor IT bazate pe SO Windows, Linux ori mixte;
- Instalarea diverselor aplicatii si a sistemelor de operare;
- Configurarea computerelor / echipamentelor de retea;

CERINTE

- Experienta in IT Outsourcing sau in servicii IT timp de 3 ani;
- Cunostinte avansate de administrare Windows XP;
- Cunostinte medii de administrare Windows 7;
- Cunostinte medii de retelistica (mufare, configurare echipamente tip router, AP, switch etc);
- Cunostinte minime de administrare Windows Server 2003;
- Cunostinte minime de administrare Ubuntu Server >10.04;

- Disponibilitate la program prelungit in caz de necesitate;
- Permis de conducere categoria B;

Candidatul perfect trebuie sa se poata adapta la tot ce inseamna nou in IT.

BENEFICII OFERITE

- Decontare transport in comun RATB + Metrorex;
- Notebook, telefon mobil, internet mobil;

DAB IT Outsourcing ofera servicii complete de externalizare IT pentru companii.