Tehnician IT cu limba franceza - Bucuresti

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In calitate de Tehnician IT principalele tale responsabilitati vor fi :

- Asigurarea suportului informatic prompt si eficient pentru utilizatorii societatii ;
- Inregistrarea incidentelor, precum si a solutiilor gasite in aplicatia de gestiune a apelurilor primite (GPLI);
- Asigurarea configurarii initiale si a functionarii ulterioare a tuturor echipamentelor, garantand fiabilitatea si securitatea infrastructurii informatice (statii de lucru, servere, echipamente de retea, periferice);
- Acordarea sprijinului si asistentei tehnice (hardware si software), prin telefon sau on site, diferitilor utilizatori de calculatoare din magazinele clientului;
- Asigurarea controlului si restabilirea functionalitatii echipamentelor informatice ;
- Administrarea serverelor Windows si a aplicatiile de telefonie VoiP/ mobile ;
- Respectarea procedurilor de lucru si propunerea de proiecte de imbunatatire a acestora.

CERINTE

Cautam o persoana dinamica, autonoma, cu spirit de initiativa si capacitate de organizare pentru a se alatura echipei noastre din cadrul sediului din Bucuresti.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de:
- Cunostinte de limba franceza si engleza la un nivel mediu – minim nivel B1;
- Cunostinte PC si o inclinatie evidenta spre domeniul IT;
- Studiile, experienta de lucru sau certificarile corelate cu domeniul IT, reprezinta un avantaj;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Capacitatea de a oferi suport utilizatorilor in situatii de criza.

BENEFICII OFERITE

- Formare la nivel international;
- Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
- Pachet salarial atractiv.

VEO Worldwide Services este o companie fondată în anul 2006, care furnizează servicii de consultanţă Business to Business, cu peste 450 de angajaţi, 8 ani de experienţă în România şi o creştere anuală de 70% în ultimii 4 ani. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri: COMERŢ INTERNAȚIONAL, IT, FINANŢE, RESURSE UMANE. Suntem o companie de consultanţă cu experienţă şi expertiză internaţională. Tot ceea ce facem în VEO, realizăm cu pasiune şi implicare, iar acest lucru s-a reflectat în cursul celor 8 ani de activitate în cifre şi prin creştere continuă. În VEO poţi evolua, îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta, îţi propunem lucruri noi şi provocări, zi de zi! Încurajăm spiritul antreprenorial, diversitatea, transparenţa, originalitatea şi munca în echipă. Oferim training-uri la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta!