Tehnician IT

S.C. PROENERG S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- configurari si administrari retele;
- depanare hardware&software;
- devirusari, instalari sisteme de operare;
- asamblarea calculatoarelor;
- urmareste functionarea serverelor (conexiune la Internet, server de e-mail, intretinerea bazei de date) pentru utilizarea acestora in bune conditii de catre angajatii societatii;
- instaleaza si configureaza sistemul de operare si programele necesare la achizitionarea de calculatoare noi in scopul utilizarii acestora;
- asigura intretinerea serv. de Internet al companiei;
- intretine documentatia cu inventarul echipamentelor IT;
- urmareste garantii, achizitii piese de schimb si consumabile.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Cunostinte despre sistemele de operare Windows, Linux;
- Cunostinte hardware;
- Cunostinte softuri testari componente;
- Cunostinte date tehnice componente;
- Cunostinte minime de limba engleza;
- Fire dinamica, cu abilitati de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- salariul atractiv;
- tichete de masa;
- posibilitatea de a va perfectiona alaturi de un specialist in domeniu.

Importator direct, lider de piata in domeniul vanzarilor de scule profesionale si industriale pentru constructii si mica mecanizare. http://proenerg.com.ro