TEHNICIAN INTRETINERE ELECTROMECANIC

ALKA TRADING CO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza lucrari de mentenanta, depanare echipamente si utilaje de productie;
Realizeaza PIF-uri;
Asigura consultanta tehnica;
Cauta solutii pentru imbunatatirea procesului si fluxurilor de productie;
Identifica solutii pentru reducerea timpilor de stationare datorita defectelor;
Se preocupă continuu de diminuarea şi eliminarea defectelor.

CERINTE

Absolvent studii medii/superioare;
Cunostinte si experienta in depanare echipamente si utilaje cu PLC (SIEMENS S7, OMRON, Allen Bradley, Fanuc), senzoristica, actionari electro-mecanice, hidraulica/pneumatica;
Cunostinte despre motoare termice si masini electrice;
Cunostinte de interpretare a schemelor electrice;
Orientare catre lucrul in echipa;
Capacitate de prevedere a situatiilor deosebite (proactivitate);
Viteza de reactie si capacitate decizionala;
Bune capacitati de comunicare si raportare;
Cunostinte de operare PC (Office)
Reprezinta avantaje:
Cunostinte in domeniul HVAC (instalatii de climatizare si ventilare);
Cunostinte in domeniul mecanic;
Cunostinte CAD;
Experienta in Industria Alimentara sau Pharma;
Limba engleza sau germana scris si citit

BENEFICII OFERITE

se discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Producator si distribuitor de produse alimentare.