Tehnician Electromecanic Grupuri Electrogene

Eneria SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţile Tehnicianului Electromecanic Grupuri Electrogene sunt:

- Reparaţia şi întreţinerea motoarelor Caterpillar şi Perkins şi a grupurilor electrogene Caterpillar şi Olympian;
- Întocmirea de rapoarte de intervenţie după executarea fiecărei misiuni de lucru;
- Realizarea raportărilor lunare pentru justificarea timpului de lucru;
- Participarea la cursurile de specializare;
- Participarea la reuniunile departamentului service.

CERINTE

- Studii medii în domeniul electromecanic;
- Experienţă de minim 1 an în electrică industrială şi/sau automatizări;
- Experienţa in mecanică constituie un avantaj;
- Autorizaţie Electrică joasă tensiune/ tensiune medie - constituie un avantaj important;
- Cunoştinţe soft diagnoză;
- Cunoştinţe PC (Excel, Outlook, Internet);
- Limba engleză obligatoriu - nivel mediu;
- Permis de conducere –categoria B.

Calităţi:

- Ascultare activă şi comunicare;
- Rigurozitate;
- Disponibilitate la deplasări şi lucru în condiţii dificile.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Cadru de lucru dinamic si profesionist;
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu.

DEALER AUTORIZAT DIN 1992 IN ROMANIA AL MOTOARELOR SI GRUPURILOR ELECTROGENE CATERPILLAR. COMPANIE CU CAPITAL INTEGRAL STRAIN.