Tehnician Echipamente de Calcul Retele

Wylog Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- obtine oferte si vine cu solutii in procesul de achizitionare de echipament IT;
- asigura service pentru echipamentele IT pentru echipa de programatori
- ofera suport pentru solutii hardware, software si antivirus;
- depanare/diagnosticare componente, monitoare etc;
- asamblare calculatoare;
- instalare / configurare / service sisteme de operare (ex.: Windows, Linux);
- instalare/configurare servere de baze de date si de WEB(IIS).

CERINTE

- studii superioare (absolvent sau an terminal);
- abilitati de planificare, organizare si comunicare;
- experienta in administrare Windows NT, Windows 2003 (Active Directory, VPN, Firewall, Gateway)- (constituie avantaj)
- cunostinte de limba engleza si/sau franceza(nivel conversational).

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru tanar
- program flexibil
- salariu declarat integral

Societate specializata in furnizarea de servicii IT - dezvoltarea/migrare/optimizare de aplicatii software customizate la comanda pentru clienti din Franta si Anglia.
Pentru detalii, consultati www.wylog.com.