Tehnician de Service pentru Sisteme Software&Hardware

PSS - Prosoft Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalarea, administrarea, intretinerea si reparea unor sisteme de tip POS ("Point of Sale"), in cadrul unor proiecte cu acoperire nationala;
- Instalarea de retele PC;
- Depanarea de imprimante si calculatoare.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic (automatica, electronica sau electrotehnica), finalizate sau in curs;
- Capabilitate de a integra, instala, administra si intretine HW si SW;
- Disponibilitate de a face deplasari in tara;
- Capacitatea de a lucra si de a lua decizii sub presiune;
- Permis de conducere, cat. B;
- Cunoastinte bune de limba engleza;
- Constituie avantaj:absolvirea de cursuri de calificare/certificare in domeniul IT&C.

BENEFICII OFERITE

- Salariul motivant adaptat postului;
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu;
- Program de instruire periodica;
- Posibilitati de afirmare.

Proiectare si dezvoltare de solutii pentru industria vanzarii cu amanuntul.
Limbaje: C/C++, VB, Java, SQL.
Platforme de dezvoltare: NET 2003, Visual Studiu 6.0
Platforme sistem: Microsoft, IBM, Linux, Windows 2000/XP/Pe/CE
RDBMS: IBM DB2, Oracle, MS SQL