TEHNICIAN DE CONTROL SI DE GESTIUNE CONTABILA

Agentia Nationala pentru Romi

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contabilitate si gestionarea documentelor justificative pentru tranzactiile economic
• Facturare.
• Justificare prin documente a fondurilor pentru a se asigura ca au fost primite.
• Reglarea conturilor contabile.
• Trezoreria.
• Gestiunea in Centrele /Echipele regionale ale ANR

CERINTE

Studii/Educatie de baza:
• Licenta in stiinte Economice si/Management
• Diploma in Gestiune Contabila si Financiara

Cerintele Postului:
• Cunostinte in gestionarea de granturi.
• Cunostinte si experienta in gestiunea contabila si financiara.
• Cunostinte si experienta in realizarea bugetelor

Experienta:
• 3 ani de experienta intr-un post similar.
• Constituie un avantaj gestionarea de proiecte cu fonduri europene

Note:
• Motivatia de a lucra intr-o echipa multiculturala, multidisciplinara si competitiva
• Program de lucru full time
• Rezistenta la stres
• Cerinta de a respecta termenele limita.
• Cunoasterea elementelor specifice ale culturii rome..

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca:

Contract de munca perioda determinata
2 ani (01 februarie 2009 – 31 ianuarie 2011)
Norma intreaga – 8 ore.
1.400 – 1.500 euro

Va rugam la trimiterea CV- ULUI, sa specificati optiunea pentru post(uri)

PROGRAMUL OPERAtIONAL SECTORIAL DEZVOLTAREA RESURSELOR UMANE (POS DRU)
Agentia Nationala pentru Romi impreuna cu Fundatia Secretariado Gitano Spania implementeaza proiectul „Impreuna pe piata muncii” cu finantare din Fondul Social European
Impreuna pe piata muncii”, va fi implementat pentru o perioada de 2 ani (2008-2010), In 8 localitati din Romania (una din fiecare regiune).