TEHNICIAN CALITATE

IMSAT SA -Groupe SNEF- Punct Lucru Giurgiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verifica executia operatiilor conform Planului Calitatii ;
Verifica documentele ce certifica calitatea produselor executate ;
Participa la receptia produselor ce sosesc in societate ;
Controleaza modul de depozitare, conservare, ambalare si livrare;
Urmareste stadiul de verificare metrologica a aparatelor de masura ;
Inspecteaza produsele executate ;
Constata neconformitatile, intocmeste RNC si urmareste solutionarea lui ;
Participa la inspectiile si auditurile efectuate la furnizori ;

CERINTE

Studii tehnice de preferinta in domeniul mecanic
Experienta profesionala minim 3 ani in domeniul Asigurarii Calitatii sau CTC
Cunostinte limbi straine engleza/franceza -constituie avantaj
Cunostinte PC Microsoft Office
Cunoasterea normelor si standardelor romanesti si internationale in domeniul calitatii
Abilitati: lucru in echipa, comunicare, viteza de reactie, inteligenta tehnica, capacitate de adaptare, flexibilitate.

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
Imsat SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.
IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignone