TECHNOLOGY CONSULTANT

Novensys

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza oferte si specificatii tehnice impreuna cu Project Managerul si Account Managerul pe proiect;
Evalueaza necesitatile clientului in functie de necesitatile de business ale acestuia;
Stabileste arhitecturi standard pentru ofertele catre client;
Realizeaza arhitecturi de sisteme tehnice, software si hardware;
Realizeaza configurarea, instalarea, implementarea si documentarea arhitecturii clientului la nivel hardware si software;
Asigura trainingul clientului pentru solutia implementata (solutii Microsoft Dynamics, Ax, Nav);
Asigura suport post-implementare;
Realizeaza interfata tehnica a companiei cu furnizorii de echipamente (valideaza tehnic echipamentele).

CERINTE

Studii superioare, profil tehnic (automatica, electronica, cibernetica);
Experienta in implementarea de sisteme complexe hardware si software - minim 3 ani;
Cunostinte baze de date Oracle, MS-SQL Server;
Cunostinte avansate instalare/administrare retele IT&C;
Cunostinte avansate in utilizarea MS Office, MS Visio, MS Project;
Constituie un avantaj certificarea MCSA&MBS Navision Installation and Configuration;
Constituie un avantaj experienta in configurarea si administrarea echipamentelor electronice: cantare, imprimante coduri de bare, terminale mobile;
Abilitati de comunicare, verbala si scrisa;
Abilitati de prezentare si de negociere;
Capacitatea de a-si sustine solutiile la nivel de arhitectura in cadrul prezentarilor si a demonstratilor;

Numai candidatii care indeplinesc cerintele mentionate mai sus vor fi contactati.

Novensys este lider in piata de automatizare a managementului informatiei pentru companiile mari si foarte mari din Romania. Fondata in 1996 sub numele de Bar Code Systems, Novensys ofera servicii integrate de gestiune eficienta a resurselor si datelor, destinate companiilor. Novensys isi propune sa sprijine dezvoltarea mediului de afaceri si crede in lucrul bine facut aplicat in solutii de management al informatiei prin implicare, cunoastere si responsabilitate fata de nevoile si aspiratiile clientilor sai, oferind certitudine, control si confort decizional.