TECHNICAL WRITER

NOVENSYS CORPORATION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregateste documentatia de proiect in vederea livrarii acesteia catre client sau catre echipa de proiect.
- Participa la toate etapele de implementare (de la analiza cerintelor clientului pana la configurarea aplicatiei pentru a satisface aceste cerinte).
- Documenteaza sedintele de analiza si design desfasurate de echipa de consultanta impreuna cu echipa clientului si intocmeste documentele livrabile ale acestor etape.
- Participa la documentarea dezvoltarilor aduse solutiei si pregateste manualele de utilizare ale solutiei, precum si scenariile de testare utilizate in procesul de testare si acceptare a solutiei.

CERINTE

- Studii superioare finalizate, de preferat economice.
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat.
- Cunostinte de limba maghiara reprezinta un avantaj.
- Cunostinte generale despre domeniul economic din Romania.
- Experienta relevanta pe o pozitie de asigurarea calitatii sau de tester.
- Disponibilitate pentru deplasari in afara orasului de resedinta pentru mai mult de 30% din timpul total de munca.
- Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa.
- Abordare creativa si proactiva a problemelor si a conflictelor.
- Gandire analitica si sintetica.
- Cunostinte excelente de utilizare PC (MS Word, MS Excel, MS Powerpoint, MS Outlook).
- Experienta de lucru cu ERP Navision, AX, SAP, WIZ sau Charisma reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru competitiv;
- Dezvoltarea carierei, promovare;
- Pachet salarial motivant.
- Plan de cariera.

Experienced and leader company in software development for information management solutions, with the status of Microsoft Gold Certified Partner and Business Partner Plus of one of the main players on the mobility hardware market. With a portfolio of more than 1000 clients, major companies in Romania like Philip Morris Romania, Kraft Jacobs Suchard, Unilever, Orange, Mobifon, ING Bank, BCR, Metro Cash&Carry, Selgros etc, we base our solutions on our highly experienced team. With a continuous strategy of development and improvement, you can work in a company where we value people as one of our main forces. As a complete integrator and software development company, we base our position on the market on our capacity to develop competitive software solutions and on strategic partnerships with worldwide leaders.