Technical Writer

Recruitment International Consultancy

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia de Technical Writer, din cadrul departamentului Dezvoltare Web, implica realizarea documentatiei pentru diferite aplicatii web, cum ar fi pagina publica de internet, dar si pentru numeroase proiecte interne (CRM, Intranet etc) sau aplicatii ecommerce (sectiune access parteneri, online store). Candidatul trebuie sa descrie, clar si pe scurt, conceptele tehnice in termeni cat mai corecti si mai detaliati. In plus, candidatul trebuie sa testeze functionalitatea aplicatiilor conform documentatiei si, in final, sa creeze manualele de utilizare.

CERINTE

• Abilitatea de a asimila si de a transmite informatiile tehnice intr-un mod concis si eficace;
• Cunostinte excelente de limba engleza (scris si vorbit);
• Cunostinte solide de scris si editare;
• Gandire logica;
• Excelente abilitati de comunicare si organizare;
• Cunostinte Microsoft Office (EXCEL, WORD, VISIO, Power Point);
• Experienta cu manuale de utilizare reprezinta un avantaj;
• Cunostinte referitoare la aspectele tehnice ale aplicatiilor web reprezinta un avantaj

Recruitment International was established in 1990 and is one of the leading Search & Selection companies in Central and Eastern Europe.

With offices in Bucharest, Bratislava, Budapest, Kiev, Prague and Warsaw we are able to meet the recruitment needs of local, multinational and regional organisations with total commitment to the highest levels of service on a professional and personal basis.