TECHNICAL SUPPORT (SQL Server)

JOBSgarden

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia problemele sesizate de beneficiar si decide dac¿ este sau nu un bug al aplicatiei;
- Instaleaz¿ la sediul beneficiarului noile versiuni ale aplicatiilor;
- Realizeaz¿ importuri din bazele de date initiale ale beneficiarului în SQL Server;
- Configureaz¿ si administreaz¿ baze de date SQL Server aflate în replicare la sediul clientului;
- Realizeaz¿ rapoarte statistice în Crystal Reports, bazate pe proceduri stocate în baza de date;
- Asigur¿ training beneficiarului pe probleme de configurare a aplicatiei.

CERINTE

CERINTE DE BAZA
- Cunoastere administrare si programare SQL Server (Transact SQL);
- Cunostinte nivel mediu sisteme de operare Windows;
- Capacitati de comunicare si un foarte bun 'client contact';
- Disponibilitate de deplasare la client si in general disponibilitate fata de client
- Absolvent Facultate (Automatica, Cibernetica, Matematica-Informatica, Electronica sau alta facultate cu profil tehnic) sau student in ultimii ani.

CERINTE AVANSATE
- Cunostinte de baza in cel putin un limbaj de programare (C#, C++, Delphi, Visual Basic);
- Limba engleza obligatoriu.

CERINTE OPTIONALE
- Cunostinte nivel mediu Crystal Reports - constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferta este atractiva si consta in salariu net negociabil in functie de competente si nivelul de pregatire.

ITJobs este o companie ce ofera servicii complete de recrutare si selectie, avand filiale in Budapesta, Belgrad, Munchen, Kiev, Viena si Bucuresti.
Compania a fost fondata in anul 2001 avand ca obiect principal de activitate recrutarea si selectia specialistilor IT si Telecomunicatii.

Inca de la inceput compania si-a construit o solida reputatie in domeniul recrutarii profesionistilor IT, pe toate nivelurile de experienta, de la pozitii de intrare pana la cele de top.
In 2005, pentru a tine pasul cu cerintele pietei, compania a dezvoltat o noua divizie, Jobsgarden, care are ca obiect de activitate recrutarea specialistilor din domeniile comercial, financiar, resurse umane, inginerie.
In 2006 un nou serviciu se adauga celor deja existente: personal temporar.