Technical Specialist

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Testare comparativa a solutiilor antivirus/antispam /antispyware;
- Masuarare caracteristici si performante solutii antivirus/antispam/antispyware;
- Elaborare rapoarte cu concluzii si recomandari.

CERINTE

- Student/absolvent al unei facultati tehnice;
- Buna cunoastere a sistemelor Windows si/sau Linux;
- Experienta in testare este un plus;
- Cunostinte programare;
- Cunostinte scripting (shell, perl, python);
- Engleza mediu;
- Capacitate de analiza;
- Atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, bonuri de masa;
- Training si dezvoltare personala;
- Mediu tanar si dinamic, industrie de varf, program flexibil.

BitDefender protejeaza peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de tari. Tehnologia revolutionara de interceptare a virusilor a fost recunoscuta de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea Europeana prin premiul IST 2003 si este certificata de catre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.