Technical Specialist

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Testare comparativa a solutiilor antivirus/antispam /antispyware;
- Masuarare caracteristici si performante solutii antivirus/antispam/antispyware;
- Elaborare rapoarte cu concluzii si recomandari.

CERINTE

- Student/absolvent al unei facultati tehnice;
- Buna cunoastere a sistemelor Windows si/sau Linux;
- Experienta in testare este un plus;
- Cunostinte programare;
- Cunostinte scripting (shell, perl, python);
- Engleza mediu;
- Capacitate de analiza;
- Atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, bonuri de masa;
- Training si dezvoltare personala;
- Mediu tanar si dinamic, industrie de varf, program flexibil.

BitDefender¿ protejeazã peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de þãri. Tehnologia revoluþionarã de interceptare a viruºilor a fost recunocutã de 28 de Academii de ªtiinþe din Comunitatea Europeanã prin premiul IST 2003 ºi este certificatã de cãtre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender¿ detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA ºi Romania.